На главную страницу
Поиск задач
Найти задачу можно, введя ее условие. Если с первого раза не нашли решение на нужное готовое задание, попробуте поиск по другим похожим ключевым фразам из ее условия

Задания по теме пошереність сполук лужних, лужноземельних металів і магнію. поняття про твердість во


20. Задача 1. Яку масу негашеного вапна можна добути з вапняку масою 500 г, уміст некарбонатних домішок у якому дорівнює 20 %?

20. Задача 2. Термічним розкладанням вапняку масою 500 глобули негашене вапно масою 224 г. Обчисліть уміст некарбонатних домішок у цьому зразку вапняку за умови, що практичний вихід негашеного вапна становив 100 %.

20.1. Чим зумовлена твердість води, на які види її поділяють? У яких випадках і чому потрібно усувати твердість води?

20.2. Назвіть відомі вам способи усунення твердості води, поясніть їх хімічну сутність.

20.3. Напишіть формули солей, йони яких є в мінеральних водах, наприклад у Миргородській та Моршинській.

20.4. Якщо ви проживаєте в місті з центральним водопостачанням, дізнайтеся, звідки роблять забір води та яка її твердість. Якщо ви мешканці села й споживаєте колодязну чи артезіанську воду, то здійсніть забір води з різних джерел і проведіть візуальне порівняння її твердості. Для цього в прозорі посудини місткістю 500 мл налийте по 200 мл кожного зразка води, а в одну посудину-200 мл мінеральної води без газу та долийте до кожної них по 100 г розчину кальцинованої соди з масовою часткою натрій карбонату 5 %. Повторіть дослід з усіма порціями води. Опишіть результати спостереження за вмістом посудин. (Пам\'ятайте, що будь-яке помутніння в хімії вважаєють осадом). Чи вдалося вам на основі візуальних спостережень виявити, яка вода мала найвищу, а яка-найнижчу твердість?

20.5. Який об\'єм карбон(ІV) оксиду (н. у.) можна добути з вугілля масою 50 г, масова частка негорючих домішок у якому становить 4 %?

20.6. Запропонуйте спосіб опріснення морської воли, який можна було б використовувати в екстремальній ситуації перебування людини у відкритому морі без запасу прісної\'води.

20.7. Скориставшись умовами задач, розв\'язання яких наведено в рубриці Для тих, хто вивчає хімію на академічному рівні, складіть і розв\'яжіть пряму й обернену задачі на добування певного об\'єму вуглекислого газу.

online-tusa.com