На главную страницу
Поиск задач
Найти задачу можно, введя ее условие. Если с первого раза не нашли решение на нужное готовое задание, попробуте поиск по другим похожим ключевым фразам из ее условия
Решение задач  →  

Задачи по химии с решениями

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Число записей в разделе: 685

18.6. Розробіть план проведення взаємодії магнію з хлоридною кислотою, яким передбачте: виявлення водню; виявлення солі; доведення, що утворена сіль-хлорид.

19.1. Порівняйте будову атомів: а) Літію і Натрію; б) Натрію і Магнію; в) Кальцію і Магнію; г) Натрію і Хлору.

19.2. Дайте загальну характеристику лужних елементів за положенням у періодичній системі та будовою атома.

19.3. Складіть схему Хімічні властивості лужних і лужноземельних металів та підтвердіть її прикладами рівнянь реакцій.

19.4. У чому проявляється основний характер оксидів і гідроксидів лужних, лужноземельних елементів та Магнію? Відповідь підтвердіть прикладами рівнянь реакцій.

19.5. Обгрунтуйте роль калійних добрив, висловіть судження про біологічну роль металічних елементів.

19.6. Після аварії на Чорнобильській АЕС велика територія України, а також інших держав зазнала радіоактивного забруднення. За літературними джерелами з'ясуйте, до яких індивідуальних заходів потрібно вдаватися, щоб зменшити потрапляння радіоактивних речовин в організм, уберегти себе від впливу радіоактивного випромінювання.

20. Задача 1. Яку масу негашеного вапна можна добути з вапняку масою 500 г, уміст некарбонатних домішок у якому дорівнює 20 %?

20. Задача 2. Термічним розкладанням вапняку масою 500 глобули негашене вапно масою 224 г. Обчисліть уміст некарбонатних домішок у цьому зразку вапняку за умови, що практичний вихід негашеного вапна становив 100 %.

20.1. Чим зумовлена твердість води, на які види її поділяють? У яких випадках і чому потрібно усувати твердість води?

20.2. Назвіть відомі вам способи усунення твердості води, поясніть їх хімічну сутність.

20.3. Напишіть формули солей, йони яких є в мінеральних водах, наприклад у Миргородській та Моршинській.

20.4. Якщо ви проживаєте в місті з центральним водопостачанням, дізнайтеся, звідки роблять забір води та яка її твердість. Якщо ви мешканці села й споживаєте колодязну чи артезіанську воду, то здійсніть забір води з різних джерел і проведіть візуальне порівняння її твердості. Для цього в прозорі посудини місткістю 500 мл налийте по 200 мл кожного зразка води, а в одну посудину-200 мл мінеральної води без газу та долийте до кожної них по 100 г розчину кальцинованої соди з масовою часткою натрій карбонату 5 %. Повторіть дослід з усіма порціями води. Опишіть результати спостереження за вмістом посудин. (Пам'ятайте, що будь-яке помутніння в хімії вважаєють осадом). Чи вдалося вам на основі візуальних спостережень виявити, яка вода мала найвищу, а яка-найнижчу твердість?

20.5. Який об'єм карбон(ІV) оксиду (н. у.) можна добути з вугілля масою 50 г, масова частка негорючих домішок у якому становить 4 %?

20.6. Запропонуйте спосіб опріснення морської воли, який можна було б використовувати в екстремальній ситуації перебування людини у відкритому морі без запасу прісної'води.

20.7. Скориставшись умовами задач, розв'язання яких наведено в рубриці Для тих, хто вивчає хімію на академічному рівні, складіть і розв'яжіть пряму й обернену задачі на добування певного об'єму вуглекислого газу.

21.1. Охарактеризуйте хімічний елемент Алюміній та фізичні властивості утвореної ним простої речовини.

21.2. Чому не можна тримати луги в алюмінієвому посуді?

21.3. Напишіть хімічні рівняння за схемою перетворень:    -Al4C3 Al-AlCl3-Al(OH)3-Al2O3-Al    -AlN

21.4. Взаємодія з якими речовинами свідчить про амфотерні властивості алюміній гідроксиду?

21.5. Сплав міді й алюмінію масою 15 г обробили надлишком хлоридної кислоти й добули водень об'ємом 13,44 л (н. у.). Обчисліть масові частки металів у сплаві.

21.6. Поясніть, чому, незважаючи на високу хімічну активність алюмінію, у виготовленому з нього посуді можна кип'ятити воду, готувати страви.

21.7. У складі малих груп виконайте навчальний проект на тему Крилатий метал, у якому опрацюйте такі питання: а) властивості, що зумовлюють широке використання алюмінію в різних галузях народного господарства; б) виробництво алюмінію в Україні; в) сплави алюмінію; г) продукція, яку випускають в Україні із застосуванням алюмінію та його сполук.

22.1. У чому полягають особливості будови атома Форуму та його положення в періодичній системі порівняно з уже вивченими вами металічними елементами?

22.2. Обчисліть масові частки Феруму в мінералах (с. 180) і зробіть висновок, який із них має найбільший уміст цього хімічного елемента.

online-tusa.com | SHOP