На главную страницу
Поиск задач
Найти задачу можно, введя ее условие. Если с первого раза не нашли решение на нужное готовое задание, попробуте поиск по другим похожим ключевым фразам из ее условия
Решение задач  →  

Задачи по химии с решениями

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Число записей в разделе: 685

2.3. Напишіть електронну та графічну електронну формули атомів хімічних елементів Магнію і Сульфуру. Що спільного в будові електронних оболонок їх атомів?

2.4. Поясніть утворення хімічних зв’язків на прикладі речовин: фтору F2, гідроген фториду HF, літій фториду LiF.

3. Приклад. Задача 1. Атом хімічного елемента має на 7 електронів більше, аніж йон Натрію. Назвіть елемент, складіть електронні формули його атома та йона.

3. Приклад. Задача 2. Знаходження неметалічного елемента за положенням у періодичній системі. Назвіть неметалічний елемент, якщо відомо, що він знаходиться в четвертому періоді періодичної системи, утворює летку сполуку з Гідрогеном, а його вищий оксид відповідає загальній формулі E2O5.

3.1. За державними вимогами до засвоєння знань випускники основної школи мають знати символи й назви не менше 20 хімічних елементів. Спробуйте по пам’яті відтворити якомога більше символів і назв неметалічних елементів.

3.2. Поясніть відмінність і подібність будови атомів неметалічних елементів однієї підгрупи: а) Оксигену і Сульфуру; б) Нітрогену і Фосфору; в) Карбону і Силіцію.

3.3. Поясніть відмінність і подібність будови атомів неметалічних елементів одного періоду: а) Гідрогену і Гелію; б) Карбону і Флуору; в) Сульфуру і Хлору.

3.4. Про який неметалічний елемент ідеться: розташований у третьому періоді, на зовнішньому енергетичному рівні має 5 електронів?

3.5. Укажіть хімічні елементи, іцо мають однакову будову зовнішнього енергетичного рівня: B, N, Ne, P, Ar.

3.6. Загальна формула кислоти H2EO4. Електронна оболонка атома кислототвірного елемента має три енергетичні рівні. Назвіть хімічний елемент і складіть формулу оксиду, що відповідає цій кислоті.

4.1. Напишіть формули неметалів, для яких назва неметалічного елемента збігається з назвою простої речовини.

4.2. Чого більше в природі-неметалічних елементів чи неметалів? Відповідь обгрунтуйте.

4.3. Розташуйте неметали кисень, азот, фтор у порядку зростання кількості спільних електронних пар у молекулах. Відповідь підтвердіть записом електронних формул речовин.

4.4. Де більше молекул: у порції йоду масою 25,4 г чи в порції хлору об'ємом 11,2 л (н. y.)?

4.5. Складіть і заповніть порівняльні таблиці алотропних видозмін: а) Сульфуру; б) Фосфору.

4.6. Здійсніть пошукову групову діяльність, у якій з’ясуйте сутність і перспективи впровадження нанотехнологій, підготуйтеся до презентації її результатів.

5.1. Дайте характеристику основних хімічних властивостей неметалів і наведіть приклади рівнянь реакцій. Розгляньте окисно-відновні процеси, що відбуваються в наведених вами прикладах.

5.2. Напишіть хімічні рівняння взаємодії: а) силіцію з киснем; б) силіцію з воднем; в) цинку з хлором; г) фосфору з хлором. Назвіть утворені сполуки.

5.3. Обчисліть об’єм гідроген сульфіду, який утвориться з водню об'ємом 44,8 л (н. y.) та достатньої кількості сірки.

5.4. Ознайомтеся з рисунком 12. Поясніть, на яких фізичних і хімічних властивостях неметалів грунтується практичне застосування кожного з них.

5.5. Сполука Флуору з Оксигеиом має формулу OF2. Користуючись рядом електронегативності, з’ясуйте, до якого з елементів зміщуються спільні електронні пари. Поясніть, чому утворену сполуку не називають оксидом. Як би ви її назвати?

5.6. Користуючись додатковою літературою та знаннями з хімії, фізики, біології й географії, підготуйте повідомлення про роль неметалічних елементів у природі.

6.1. На прикладі неметалічних елементів VI групи з’ясуйте, чи змінюється валентність елементів однієї підгрупи в летких водневих сполуках.

6.2. Складіть формули сполук неметалічних елементів, утворених атомами: а) Фосфору та Гідрогену; б) Йоду і Гідрогену. Напишіть рівняння їх одержання з простих речовин.

6.3. Порівняйте будову молекул і властивості хлороводню й амоніаку.

online-tusa.com | SHOP